Zdá se vám, že vaší zahradě něco důležitého chybí? Možná je to pergola. Zastřešení, které se používá již od starověku. Je běžné jak v parcích, tak i na zahradách. Nejedná se o žádnou složitou konstrukci. Mnoho kutilů si ji dokonce dokáže doma sestrojit svépomoci, ale pokud mezi takové šikuly nepatříte, raději si pořiďte pergolu standardním způsobem, tedy v obchodě. Dnes to navíc jde i přes internet. Prostě si jen zvolíte typ, objednáte a za pár dní ho už máte zastřešení na zahradě. Prefabrikovanou pergolu si můžete klidně postavit svépomoci, ale nevadí-li vám utratit pár stovek navíc, můžete se klidně domluvit s dodavatelem a on vám ji nechá postavit přesně tam kde chcete .
Jsou elegantní
Pergoly si lidé pořizují nejen z praktických důvodů jako úkryt před deštěm, případně ostrým sluncem, ale také jako další dekorační prvek do zahrady. Je vcelku jedno, zdali se jedná o dřevěný nebo kovový typ, pergoly nové generace vypadají dobře všechny. Je však nutné vědět, kterou si vybrat. To, že se vám líbí moderní architektura ještě neznamená, že je vhodné ji kombinovat s tradičním selským stylem, který je typický pro mnohé jihočeské chaloupky. K takové chalupě by se dala umístit dřevěná pergola, ale hliníkový alternativa by v takovém případě nevypadala příliš dobře. Ta zase naopak lépe pasuje k novostavbám moderního střihu.
Snadno se montují
V případě, že se vám nebude chtít dávat peníze navíc montérům, nemusíte se bát, že byste se sestrojením pergoly měli větší problémy. Vzhledem k tomu, že jde v naprosté většině případů o prefabrikované stavebnice, je jejich montáž poměrně jednoduchá i pro laiky. Délka práce samozřejmě závisí na mnoha faktorech jako je počet pomocníků nebo složitost pergoly. Obvykle byste to ale měli zvládnout během jednoho odpoledne, což není žádná hrůza. V nejhorším případě můžete práci rozvrhnout na dva dny. Postupovat byste samozřejmě měli podle návodu.