Všichni už netrpělivě vyhlížíme dny, kdy se začne oteplovat a nastane opět léto. A protože je léto už za dveřmi, mnoho lidí plánuje dovolenou. Po neúprosné a dlouhé zimě jsme všichni bledí a opálení z letošního roku už opravdu nikomu nevydrželo. Proto se mnoho lidí obrací na služby, které poskytuje solárium, pro možnost získání takzvaného „základu“ pro jejich pokožku.
Solárium v každém věku
Využít umělé horské slunce, jakým je solárium dnes už chtějí jak mladí, tak starší lidi. Pár minut strávených při umělém ozařování v soláriu, má za výsledek opálení jako po jednom dni pobytu na slunci. Opálená pokožka vypadá sexy, přitažlivě a krásně, proto mnoho lidí neváhá využít tuto službu, která jim opálení poskytne hravě a okamžitě.
Statistiky a rizika nejsou jen tak pro legraci
Tak jako dlouhý pobyt v létě na sluníčku, který je škodlivý, tak i umělé ozařování je nebezpečné a nese sebou rizika. Většině lidem jsou všechna rizika známá a vědí o nich, ale nijak jich neovlivňuje představa, že jsou i vědecky dokázána. Statistiky však mluví jasně, a to že solárium ročně přináší zdravotní problémy lidem, kteří ho navštěvují. Zhoubné melanomy a nádory kůže jsou důkazem, že solárium není jen o zkrášlení a obarvení pokožky, ale i o nemocech, které UV záření přináší.
Samoopalovací krémy, spreje a pěny
Nevinnější variantou (pro potřebu opálit se umělým způsobem) je velký sortiment samoopalovacích přípravku, které se setkávají s kladnými i zápornými recenzemi. V první řadě záleží na kvalitě daného přípravku, cena by tedy měla odpovídat i účinku. S čím se však mnoho lidí při použití těchto přípravků setkává je, že způsobují skvrny a některé z nich obsahují alergické látky.
Je dobré klást si tedy otázku, co je důležitější, jestli je to krása a obarvení kůže nebo zdraví a problémy, které můžou být trvalé.Pobyt v soláriu, ale i na přirozeném sluníčku by měl být z hlediska výzkumů omezený do takové míry, aby se předešlo možným nepříjemnostem a ohrožení na vašem zdraví.